PSPTO :: Konferencje, warsztaty, szkolenia :: III Konferencja Postępu w Kardiodiabetologii

Polskie Towarzystwo Chorób Płuc

 

Konferencje, warsztaty, szkolenia


III Konferencja Postępu w Kardiodiabetologii

Data:14.10-15.10.2011
Miasto:Ciechocinek (kujawsko-pomorskie)

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
serdecznie zapraszamy do udziału w III Konferencji Postępu w Kardiodiabetologii, która odbędzie się 14-15 października 2011 r. w Ciechocinku.


Wzrastająca częstość zachorowań na cukrzycę na całym świecie stawia środowisku medycznemu nowe wyzwania. Niepokojący pozostaje fakt zwiększającej się ilości powikłań sercowo-naczyniowych w przebiegu cukrzycy. Incydenty sercowo-naczyniowe stają się główną przyczyną zgonów w tej populacji chorych. Chcemy zmierzyć się z tym zadaniem, między innymi poprzez organizację konferencji poświęconych kardiodiabetologii.
Celem naszego spotkania w Ciechocinku jest zaprezentowanie najnowszych tendencji terapeutycznych w kardiodiabetologii. Ostatnie lata to znaczny postęp w leczeniu cukrzycy; nowe leki to nowe spojrzenie na terapię w cukrzycy. Podejmiemy także problem leczenia inwazyjnego u chorych z cukrzycą i powikłaniami kardiologicznymi. Odrębne sesje zostaną poświęcone nowoczesnej terapii hipoglikemizującej, a także terapii kardiologicznej.
Omówimy również nowe wytyczne leczenia nadciśnienia tętniczego rekomendowane przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego z roku 2010.
Kolejnym problemem dotyczącym chorych z cukrzycą jest otyłość. Około 80 procent pacjentów z cukrzycą typu 2 cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. W sesji poświęconej otyłości nasi eksperci przedstawią sposoby terapii dietetycznej, balneoklimatycznej
i wreszcie wsparcia psychologicznego w tej grupie chorych. Ciechocinek to znane miejsce, gdzie tacy eksperci, jak Pani Profesor Ponikowska, od dawna podejmują walkę z narastająca epidemią otyłości.
Wreszcie, chcemy nieco zmienić formułę naszej Konferencji. Po każdej sesji zaprezentowane zostaną przypadki, a Państwo będą mogli interaktywnie włączyć się
w sposób terapii. Aktywny udział Koleżanek i Kolegów zbliży nas do rzeczywistego leczenia chorego.
Zapraszając Państwa do Ciechocinka, żywimy nadzieję, że wspaniały klimat tego uzdrowiska, tężnie, Pałac Targon pozwolą nieco odetchnąć Kolegom po dniach ciężkiej pracy, zaś spotkanie integracyjne przy lampce wina stanie się okazją do odnowienia starych przyjaźni i nawiązania nowych znajomości.

Zapraszamy do Ciechocinka!
Do rychłego spotkania

prof. zw. dr hab. Danuta Pupek-Musialik
prezes Polskiego Towarzystwa KardiodiabetologicznegoWydawnictwo Via Medica
COPYRIGHT BY VIA MEDICA, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
Via Medica, ul. Świętokrzyska 73, 80-180 Gdańsk, tel.: (0 58) 3209494, faks: (0 58) 3209460, viamedica@viamedica.pl
Kariera w Grupie Via Medica

Strona pochodzi z serwisu PSPTO